۱۴۰۰ ایرانی از مرز وارد لهستان شده‌اندامیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در این تلفن از تلاش‌های دولت لهستان کمک به آوارگان و کشورهای ویژه برای انتقال اتباع ایرانی تشکر و قدردانی کرد.

زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه به روابط لهستان نیز در این گفت و گوی تلفنی به تاریخ دو به ویژه میزبانی انساندوستان مردم از لهستانی در طی جنگ، این روابط جهانی را برای هر دو طرف افتخاریز ذکر و بیان کرد: ۱۴۰۰ ایرانی از مرزهای مرزی وارد لهستان شده اند و درخواست مقامات ما برای کمک به آن‌ها پس از آن در منطقه و ترک لهستان با خاطره خوب بوده است.

امیر عبداللهیان نیز متقابل وجود مجموعه‌ای از افکار مثبت میان مردم دو کشور را در روابط دیرینه دو دولت با آمادگی ایران میزبانی ایرانیان لهستانی همزمان با سفر وزیر خارجه لهستان به .

وی با اشاره به ارسال یک فروند هواپیما حامل کمک‌های بشردوستانه با همکاری هلال و صلیب سرخ جهانی و آماده برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به آوارگان اظهار کرد: تیم‌های امدادی ایران با هماهنگی صلیب جهانی آماده هر گونه همکاری ارائه کمک‌های لهستان هستند.

امیر عبداللهیان موضع ایران را بر اساس خاتمه بحران از مسیر راه حل سیاسی و افزودن استاندارد دوگانه، جنگ را نه در کشور، نه در یمن و افغانستان و نه در هیچ جای جهان حل نمی‌دانیم.

زبیگنیو رائو انسانی برای خروج زنان و کودکان و ارائه کمک‌های دارویی به آوارگان از رای یک ضرورت اساسی دانسته و صلیب سرخ می‌کند. احتمالاً این حمایت‌های بین‌المللی برای همسایگان اهمیت حیاتی دارد.

وزیر امور خارجه هملهستان از اعزام یک تیم امدادی ایران به لهستان برای کمک به پناهجویان با هماهنگی سفارت جمهوری و بخش کرد که کمک های بشردوستانه به مردم وسایگانش می دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم