که برای رفع مشکلاتی درمان می کنندهمه افراد گاهی اوقات ناراحتی معده را تجربه می کنند که کاملاً به مصرف موادغذایی، استرس، انگلی، آلرژی و علت های غذایی می پردازد. ذیل برخی از مواد غذایی که برای ناراحتی معده مفید معرفی می شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سوپ‌های رقیق مانند سوپ مرغ به راحتی برای بدن می‌شوند و سایر مواد مغذی مورد نیاز را تامین می‌کنند. از استفراغ یا اسهال می‌برید، سوپ‌ها می‌توانند به هیدراته نگه‌داشتن بدن کمک کنند.

نان ساده با توجه به اینکه فرد با ناراحتی ممکن است برای تامین غذای سبکی که به راحتی مصرف می‌کند، می‌تواند بسیار باشد.

اگر از حالت تهوع رنج می‌برید، زنجبیل می‌تواند به کاهش علائم کمک کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که زنجبیل دارای خواص آنتی‌اکسیدان‌ها با محافظت از سلول‌های سالم در برابر شرایط محیطی‌های کمک‌کننده می‌باشد.

برخی از گیاهان دارویی مانند شیرین‌بیان، بابونه و همچنین برای آرامش معده، زیرا بابونه دارای خواص ضدالتهابی و کاهش گاز و ناراحتی معده کمک می‌کند. همچنین، ریشه شیرین‌بیان دارای ویژگی‌های تقویت‌کننده سیستم ایمنی است و به درد معده کمک می‌کند. برنج سفید ساده به راحتی هضم می‌شود و انرژی را تامین می‌کند زیرا حاوی کربوهیدرات است.

مرغ، بوقلمون یا ماهی بدون چاشنی و بدون پوست که آب‌پز یا کبابی به راحتی می‌شود و می‌شود و سیری ایجاد می‌کند. می‌آورد و کربوهیدرات را برای بدن کند.

بلغور جو دوسر و غلات معمولاً می‌توانند تسکین‌دهنده عمل کنند. جو دوسر منبع فیبر محلول است که می‌تواند حرکات روده را عادی کند و ممکن است بهتر از گندم باشد که منبع قابل‌توجه نامحلول قابل تحمل باشد.

جویدن آدامس بدون قند نیز برای معده مفید باشد. نتایج برخی تحقیقات نشان می‌دهد که جویدن آدامس به مدت ۳۰ بعد از آن می‌تواند مفید باشد. آدامس بزاق را افزایش می دهد و اسید را به معده باز می‌گرداند. بهتر است از آدامس‌هایی با طعم نعناع که ممکن است باعث سوزش سر شود، بهتر است.

پوره سیب، می‌توان یک رژیم غذایی کوتاه‌مدت مفید برای افرادی که از معده رنج می‌برند. سیب برای معده ملایم است، مقداری فیبر دارد. فیبر در صورت امکان می‌تواند مفید باشد.

ماست، منبع عالی‌های مفیدی هستند به هضم سالم کمک و همچنین منبع عالی از مهم و بهتر از انواع پرچرب باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم