کالای دست دوم عین خردمندی استدر فرش قرمزها بود که کم باب شد به جای لباس جدید، از لباس‌های تکراری استفاده شود. مثل آنجلینا جولی یکی از پیشقراولان این کار بود. او حتی با فرزندانش روی فرش قرمز آمدند، همگی لباس‌های تکراری خود را پوشیدند نشان دهنده دنیای مد و تابوهای خیلی موضوع مهمی هم هستند. آنچه که ستارگان جهان به دنبال آن بودند، تلاش برای حفظ زیست و آسیب رسیدن به آن بوده است. از لباس‌های تکراری را به موضوع استفاده از کالاهای دست دوم تعمیم داد. وقتی زهرا یکی از آنجلینا جولی لباس در یک مراسم می‌پوشد، نشان می‌دهد که تکراری از تولید آن، نقش داشت.

کالا دست دوم یک کار اقتصادی نیست!

پرداختن به موضوع کالاهای دست دوم آن هم با نگاه محیط شاید تا امروز خیلی مورد توجه نبوده است. که همیشه درباره خرید کالای دست دوم مطرح می‌شده بحث اقتصادی آن بوده است. اگر شما با خرید یک گوشی دست دوم می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید از یک کالای به روز، با مدنظرتان، استفاده کنید. اما باید این را در نظر بگیرید به جز نفع اقتصادی موضوعات هم وجود دارد که باعث می شود در دنیای یک کار مهم به حساب بیاید. که سعی کنیم در مطلب به آن کنیم.

کمتر، کمتر

اگر قرار باشد وجه دیگری را توضیح دهید، باید اینطور در نظر بگیرید که شما نیاز به یک کالای خاص، نوع دست دوم دارید. با خرید این کالا شما این امکان را دارید که کارخانه تولید کند کمتر باشد چرا که نیاز شما به جای دیگری تامین می شود. حالا این دایره را بسازید اگر چه اندازه مردم را به وسایل و کالاهای مختلف تبدیل کنید. در این حالت اگر کمتری وجود داشته باشد، کارخانه‌ها تولیدات کمتری خواهند داشت و وقتی تولیدات کمتری داشته باشند بدون شک در مصرف انرژی ناشی از تولید می‌شوند. مواردی که در حال حاضر می‌دانند، تعداد زیادی از محیط‌های مربوط به کارخانه‌ها را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل است که وقتی کمتری شکل می‌گیرد، میزان کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، بهتر است یک کالای اقتصادی را خریداری کنید که تا چندی پیش تنها به حساب می‌آورد، فعالیت‌های اجتماعی با حساب می‌توانند به محیط زیست کمک کنند.

به یک کره چند برابری نیاز داریم

تازه ترین گفتگوی که با دست دوم حفظ محیط زیست صحبت می شود. این گفتگو که به صورت لایو از اینستاگرام منتشر شد، به جذابی اشاره کرد که دانستن آن خالی از لطف نیست.

یکی از مهمترین نکاتی که محمد درویش به آن اشاره می کند این است که در دنیای کالای دوم عین خردمندی است. موضوعی که در نگاه اول شاید اینطور به نظر برسد که وجهه مناسبی ندارد و بیشتر به دلایل مشکلات اقتصادی مردم آن می‌روند. او اما در ادامه توضیح می‌دهد که بشر امروز با مصرف‌کنندگان زیادی که امروز چه اندازه به محیط زیست حالا خرید کالای دست دوم، انسان را نشان می‌دهد. در واقع اگر قرار باشد جمعیت کره زمین با همین روش به زندگی ادامه دهد، بشر به یک کره دیگر با ظرفیت‌های چند برابری. همین است که باید در سبک زندگی هرچه سریعتر اتفاق بیفتد.

نجات جهان، لباس‌های خود را تکراری بپوشید

چیزی که گفتیم خرید کالای دست دوم و یا استفاده از چندباره از لباس‌های تکراری، موضوعی است که توسعه یافته درگیر خود شده است. البته با توجه به دوران همه‌گیری، توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی که برای خود خرید کالاهای دست دوم و به اصطلاح تاناکورا ناروید را انتخاب کنید. چرخه در لباس‌ها می‌تواند با استفاده از لباس‌ها شکل بگیرد. اتفاقی که در مورد خاندان سلطنتی، صدر اعظم کنونی آلمان و سران کشورهای دیگر در حال انجام است. قابل توجه که در دهه هفتاد صدر اعظم آلمان به دلیل لباس تکراری مورد سرزنش تا خطا که نمی‌توانست پاسخگوی افکار عمومی باشد. حالا با گذر سال‌ها استفاده از لباس تکراری برای روسای نشانه تمدن به حساب می‌آید.

درباره خرید کالای دست دوم

خرید کالای دست دوم در حال حاضر تبدیل به یک موضوع مهم در کل جهان است. به طوری که بسیاری از آمارهای خود را در این باره هرساله منتشر می‌کنند. به گفته محمد درویش کشور سوئد در سال اعلام کرد که مردم کشورش خرید مبل دست دوم، تا میلیون دست مبل در این کشور تولید شود. تولید کمتر از آن باعث ۸۰۰ هزار تن کربن کمتری در فضای منتشر می شود. موادی که می‌دانید کربن یکی از شاخص‌های مهم در مرگ است که انتشار آن باعث نابودی جهان خواهد شد. در واقع اگر از میزان کربن در جهان کاسته شود در پایان این قرن ما شاهدها انسان کره زمین بود. حالا مردم کشور سوئد با خرید مبل کمتر به حفظ محیط و نگهداری بهتر زمین کمک کرده اند. همین فقط!

محمد درویش در بخش دیگری از این گفتگو اشاره می کند که استفاده و خرید کالاهای دست دوم بسیار مهم است. در واقع به جز مبل، تولید کالاهایی مثل دوچرخه و حتی می‌توان به حفظ محیط زیست کمک کند. به خصوصی که برای تولید آن مقدار زیادی مصرف می‌شود و خرید دست دوم آن کمک شایانی به صرفه‌جویی در مصرف آب خواهد داشت.

مبل دست دوم در صدر جستجوها

البته این موضوع را نباید به بررسی تعمیم داد. ایران نیز خرید مبل دوم جز بالاترین جستجوها در سایت های مختلف بوده است. در واقع مبل و وسایل الکترونیکی دو کالایی که مردم از خرید نوع دوم آن استقبال می کنند تا خرید دست در ایران هم یک موضوع عادی باشد. در حال حاضر یکی از شاخص های توسعه یافتگی مصرف کمتر مصرف با تولید رابطه مستقیم دارد. بر اساس آمارهای منتشر شده از سال 21، سال، تولید سال به پایان رسید و تولید مازاد بر 200 سال بعد جهانی بود. این موضوع نگران‌کننده، زنگ خطری خواهد بود که برای هر درصدی از آن، کالاهای دست دوم استفاده از مصرف‌کننده‌ها و محیط زیست و جهان آسیب می‌زنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم