: کارمندان فکر می‌کنند اگر می‌زنند از گرسنگی می‌میرندعلم و فناوری ریاست جمهوری گفت: استفاده دولتی به معنای دست دادن استعدادهای کارآفرینی است. جوانان می‌توانند آینده را با دستان خود بسازند و به واسطه خود، ایده‌های خود را شکل دهند.

به گزارش ایرنا، ستاری در مراسم اختتامیه مسابقات بنیاد نخبگان معاونت علمی ملی فناوری ریاست جمهوری برگزار شد: توسعه بیش از این که مفهوم نرم افزاری سخت افزاری باشد، یک مفهوم فرهنگی جنسی. تفاوت اکنون کشور ما با کشوری که در سال های گذشته در زمان ابوریحان و فارابی داشتیم، همین فرهنگ است.

وی بیان کرد: اتفاقی که در سال های اخیر رخ داده است، به خصوص و از کشور، نابودی کارآفرینی و دست دادن نیروی انسانی است.

ستاری خطاب به برگزیدگان این مسابقات گفت: فرق من که در آستانه ۵۰ سالگی هستم با شما جوانان در داشتن زمان و آینده است. جوانان یک دنیا انتخاب و زمان جلوی راه شما وجود دارد. قرار است شما این آینده را با دستان خود بسازید و توانمندی های خود را، ایده های خود را شکل دهید.

وی ادامه داد: تصمیماتی که شما جوانان دارید، در شکل دهی شما خیلی مهم است باید از هر چیزی به اعتماد به نفس نیاز دارید.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جمهوری با اشاره به نوآوری بزرگترین موهبت خدا است، گفت: از حیوان خلاق بشر است که باعث تفاوت شده است.

ستاری افزود: بخواهیم در جامعه تغییر ایجاد آسیب های جسمی و باید این باشد که جوانان برای آینده آماده شوند. نباید تیم های برگزیده رها شوند، سیستمی باید برای پیگیری و به نتیجه رسیدن فعالیت های این جوانان و ارتباطشان با صنعت وجود داشته باشد.

وی گفت: بزرگترین خیانتی که پول نفت با ما کرد این بود که کارآفرینی را از ما گرفت که این دولت فکر می کرد اگر میز خدمتشان را گرفت، از گرسنگی می میرند در صورتی که هر کدام از این افراد دارای و تحصیلات هستند که می توانند. از آن برای کسب درآمد استفاده می کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پایان کرد با توسعه فضای کارآفرینی که بین تیم می اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ سازی اتفاق بیفتد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم