پس از دو سال قرنطینه شدید ناشی از کووید، کره شمالی به آرامی مرزها را باز می کند

[ad_1]

سئول: پس از گذراندن دو سال در یک قرنطینه سخت به دلیل همه‌گیری کووید-19، کره شمالی ممکن است در نهایت به آرامی باز شود. دلیل این امر می‌تواند منعکس‌کننده احساس رو به رشدی باشد که توسط رهبری به رسمیت شناخته می‌شود که کشور برای برنده شدن در کمک‌های اقتصادی خارجی به شدت به آن نیاز دارد.

بازگشایی آزمایشی کره شمالی در از سرگیری آشکار تردد قطارهای باری کره شمالی به کشور همسایه چین دیده می شود.

اما این درحالی است که پیونگ یانگ چندین آزمایش تسلیحاتی انجام داده است که آخرین آنها دو موشک بالستیک مشکوک در روز پنجشنبه است و تهدیدی پنهان در مورد از سرگیری آزمایش‌های مواد منفجره هسته‌ای و موشک‌های دوربرد که سرزمین آمریکا را هدف قرار می‌دهند، صادر کرده است.

پیام ظاهراً تقسیم شده، باز کردن مرزها، از یک سو، در حالی که از یک سو به واشنگتن فشار می‌آورد تا طولانی‌مدت مذاکرات هسته‌ای را متوقف کند، احتمالاً نشانه‌ای از درک این موضوع است که این بیماری همه‌گیر اقتصادی را بدتر کرده است که قبلاً توسط دهه‌ها سوءمدیریت و فلج‌کردن تحت رهبری ایالات متحده آسیب دیده بود. تحریم‌ها بر سر سلاح‌ها و موشک‌های هسته‌ای کره شمالی.

بر اساس برآوردهای کره جنوبی، تجارت مهم کره شمالی با متحدش چین در سال 2020 حدود 80 درصد کاهش یافت و در نه ماهه اول سال 2021 دوباره به میزان دو سوم کاهش یافت زیرا مرزهای خود را بسته بود. بازگشایی بخشی از مرز همچنین سؤالاتی را در مورد چگونگی برنامه ریزی کره شمالی برای دریافت و تجویز واکسن پس از یک تاخیر یک ساله در کمپین ایمن سازی خود ایجاد می کند.

کره شمالی ممکن است آخرین میدان نبرد کره زمین در جنگ علیه کووید-19 باشد. لیم سوهو، تحلیلگر موسسه استراتژی امنیت ملی سئول، گفت: حتی فقیرترین کشورهای آفریقایی کمک‌های خارجی و واکسن دریافت کرده‌اند یا از طریق عفونت مصونیت به دست آورده‌اند، اما کره شمالی تنها کشوری در جهان است که برنامه واقعی ندارد. اتاق فکری که توسط آژانس اصلی جاسوسی کره جنوبی اداره می شود.

به گزارش وب سایت کره شمالی 38 شمالی، تصاویر ماهواره ای تجاری نشان می دهد که اولین قطار باری کره شمالی که هفته گذشته از رودخانه یالو عبور کرد، سپس از چین بازگشت و محموله را در فرودگاهی در شهر مرزی اویجو تخلیه کرد.

گمان می‌رود این فرودگاه برای ضدعفونی کردن تجهیزات وارداتی، که ممکن است شامل غذا و دارو باشد، تبدیل شده است. وزارت خارجه چین گفته است که تجارت بین شهرهای مرزی تا زمانی که کنترل‌های همه‌گیر پابرجا باشد، ادامه خواهد یافت. اما مقامات کره جنوبی می گویند که هنوز مشخص نیست که آیا کره شمالی به طور کامل تجارت زمینی با چین را بازگشایی می کند یا خیر.

برخی رسانه های کره جنوبی حدس می زنند که کره شمالی ممکن است به طور موقت راه آهن بین سینویجو و دندونگ چین را فقط برای دریافت غذا و کالاهای ضروری که به عنوان هدیه برای مردم این کشور در تعطیلات مهم از جمله هشتادمین سالگرد تولد پدر رهبر کیم جونگ اون در ماه آینده برگزار می شود، باز کرده باشد. و صد و دهمین سالگرد تولد پدربزرگش که کره شمالی را تأسیس کرد، در آوریل.

با این حال، بسیاری از کارشناسان می گویند به احتمال زیاد فشار اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر، کره شمالی را مجبور به بازگشایی مرحله ای مرزهایش می کند که در صورت بروز خطرات بیشتر، می تواند به سرعت بسته شود.

پس از دو سال انزوای شدید و فروپاشی اقتصادی، رهبری پیونگ یانگ به دنبال راه‌های پایدارتر برای مقابله با بیماری همه‌گیری است که ممکن است سال‌ها طول بکشد. در حالی که کره شمالی تاکنون ادعای عدم آلودگی به ویروس را داشته است، کمپین آنتی ویروس خود را نیز موضوع «وجود ملی» می نامد.

این کشور تردد و تجارت فرامرزی را به شدت محدود کرده است، گردشگران را ممنوع کرده و دیپلمات ها را اخراج کرده است، و حتی گمان می رود به سربازان دستور داده است که به هر متجاوزی شلیک کنند.

کارشناسان می گویند که رهبری پیونگ یانگ می داند که یک شیوع بزرگ COVID-19 به دلیل سیستم مراقبت بهداشتی ضعیف کره شمالی ویرانگر خواهد بود و حتی ممکن است وقتی با کمبود مزمن غذا ترکیب شود، باعث ناآرامی اجتماعی شود.

مقامات کره جنوبی گفته اند که کره شمالی در ماه های اخیر مناطق ضد عفونی را در شهرهای مرزی و بنادر دریایی ایجاد کرده است. سازمان بهداشت جهانی در ماه اکتبر اعلام کرد که شمال دریافت محموله های تجهیزات پزشکی را که از طریق دریا از چین و از طریق بندر نامپو این کشور منتقل می شود، آغاز کرده است.

این بیماری همه گیر یکی دیگر از مشکلات کیم است که از دیپلماسی خلع سلاح هسته ای در برابر کمک با رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ، به دست آورد. این مذاکرات در سال 2019 شکست خورد. کیم در سال 2020 اذعان کرد که برنامه های اقتصادی قبلی او کارساز نبوده و با صدور یک برنامه توسعه جدید برای پنج سال آینده، سال 2021 را آغاز کرد.

لیم گفت، اما بررسی کره شمالی از اقتصاد 2021 خود در جلسه حزب حاکم در دسامبر نشان داد که سال اول این طرح ناامیدکننده بود. یک قطعه نادر از پیشرفت ملموس، افزایش اندک در تولید مواد غذایی بود که از سال 2020 که با طوفان ها و سیل های کشتار محصولات زراعی همراه بود، بازگشت.

تجارت مجدد کره شمالی با چین به دلیل واردات انجام خواهد شد. بسیاری از فعالیت‌های صادراتی عمده کره شمالی تحت تحریم‌های بین‌المللی که از سال 2016 و پس از تسریع توسعه هسته‌ای و موشکی کیم انجام شد، مسدود شده است.

شمال ممکن است بر واردات کود برای تقویت تولید مواد غذایی تمرکز کند. همچنین برای پروژه های توسعه ای مهم برای کیم به مصالح ساختمانی نیاز دارد. کالاها و ماشین‌آلات کارخانه‌ای برای احیای تولید صنعتی که به دلیل دو سال توقف تجارت از بین رفته است، حیاتی هستند.

با این حال، کارشناسان همچنان انتظار دارند تجارت کره شمالی با چین به میزان قابل توجهی کمتر از سطح قبل از همه گیری باشد. کره شمالی نمی تواند فوراً حجم زیادی از کالاها را خریداری کند زیرا تلفات چند ساله تحریم ها و مشکلات مربوط به بیماری همه گیر باعث کاهش ذخایر ارز خارجی شده است.

تلویزیون زنده[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

با سایت dancebet به رقص خود پیمان بدهید و برنده شوید!
Discover the Art of Tipping on Livegirlcamshub.com
بازی انفجار – راهی سرگرم‌کننده برای کسب درآمد آنلاین
The World of Real Estate Canada: Exploring Opportunities and Challenges
Welcome to the World of House for Sale Canada
Discover the Perfect House with Acreage for Sale
تماس با ما