وب واتساپ امن تر می شود


مدتی پس از اینکه واتساپ پشتیبانی از چند دستگاه را در نسخه بتای خود فعال کرد، یک افزونه مرورگر بنام Code Verify با هدف بهبود نسخه وب واتساپ معرفی کرده است. هدف از Code Verify اطمینان از ایمن‌بودن نسخه وب واتساپ و جلوگیری از خطر افتادن رمز انتها به انتها است.

فرارو، با این افزونه به خطر انداختن داده‌ها یا حریم‌های رمزگذاری‌ها برای هکرها پیام‌ها بسیار خواهد شد. واتساپ می‌گوید پس از پشتیبانی چند دستگاهی، تعداد لاگین به واتساپ از طریق وب بسیار زیاد است و بدلیل مقاومت کمتر برنامه واتساپ، استفاده از ویژگی Code Verify همان سطح امنیت یک برنامه بومی را در ویندوز، iOS یا اندروید تضمین می‌کند.

هیچ چیز دیگری در خصوص روشهای امنیتی پشتیبان Code Verify وجود ندارد. این ویژگی فقط یک «هش کد» از کد در حال اجرا در مرورگر را با Cloudflare قابل اعتماد و ایمن مقایسه می‌کند. خودکار بودن این فرآیند را می‌کند و از آن برای کسی بدون توجه به دانش فنی آسان می‌کند. پس از این بررسی، در صورتی که همه چیز درست باشد، با استفاده از یک چراغ راهنمایی به شما نشان می دهد که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. سبز به این معنی است که همه چیز خوب است، رنگ نارنجی نشان می دهد که ممکن است لازم باشد صفحه خود را به روز کنید یا اینکه یک افزونه مرورگر را داشته باشید که با Code Verify تداخل دارد و قرمز به این معنی است که مشکل دارد و صفحه. راهنمای واتساپ نحوه حل این مشکل به کاربر نشان داده شده است.

طبق گفته مادر واتساپ “متا” این افزونه قادر به خواندن یا دسترسی به شما نیست و هیچ داده‌ها به Cloudflare ارسال نمی‌شود. متا همچنین کد منبع کد Verify را در GitHub منتشر کرده است. این کار در را برای سایر وب سایت ها باز می کند ویژگی های امنیتی آن را استفاده می کند. این افزونه برای مرورگرهای کروم و Edge در دسترس است و نسخه فایرفاکس نیز به زودی عرضه خواهد شد. در بیانیه مطبوعاتی متا هیچ اشاره‌ای نسخه نشده است، اما GitHub اشاره می‌کند که از آن پشتیبانی می‌کند.

: آستانه


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم