نوع ویروس جدید به نام NoCov چیست و آیا باید نگران بود؟


نوعی از ویروس‌های معروف به NeoCov در سرتاسر جهان خبرساز شده و برخی از آن‌ها با ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می‌شود، می‌شود. اما این مقایسه واقعاً دقیق و مطمئناً نوع جدیدی نیست.

به گزارش فرارو به نقل از NeoCov از نظر ژنی نزدیک به ویروس سندرم تنفستیکی تنفسی (MERS) است که منجر به میزان و میر فرد از هر سه فرد آلوده شده است. با این وجود، هنوز هیچ خطری برای انسان از سوی NeoCov وجود ندارد. بنابراین NeoCov چیست و آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟

ویروس‌های SARS-CoV-2، MERS NeoCov

متعلق به گروهی از ویروس‌ها هستند که به عنوان ویروس شناخته می‌شوند. صدها ویروس وجود دارد که در میان حیواناتی خوک، شتر، خفاش و گربه در گردش هستند. برخی از ویروس‌ها می‌توانند انسان را آلوده کنند و علائمی شبیه سرماخوردگی ایجاد کنند.

تنها سه عامل علائم جدی می‌شوند: سندرم حاد شدید (SARS) که در و بسیار مسری بالقوه‌کننده از ذات است. می‌شود که نوعی ویروس از بیماری‌هایی که معمولاً فقط در یافتن جهش‌های کوچک یافت می‌شوند، می‌شود و به آن امکان می‌دهد انسان‌ها را آلوده کنند.

با توجه به سیاست جداسازی افراد مشکوک به همه افراد که از طریق سفر هوایی در سال مورد نیاز از سارس مشاهده نشده است.

سندرم تنفسی (MERS) که ابتدا از شتر به انسان انتقال یافت. این ویروس برای اولین بار در سال 2012 شناسایی شد و هم چنین عاملی باعث پراکنده شدن و موضعی می‌شود. مرس می‌شود با تب و سرفه شروع و امکان تبدیل به ذات الریه و مشکلاتی را دارد.

ویروس کووید: ویروس SARS-CoV-2 باعث بیماری بیماری ویروسیروس ۲۰۱۹ (یا COVID-19) می شود. اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، چین شناسایی شد و در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ میلادی توسط سازمان جهانی عنوان یک بیماری همه گیر جهانی معرفی شدند.

NeoCov اولین بار در سال ۲۰۱۱ شناسایی شد و گونه‌هایی از خفا‌ها به Neoromicia را ویروس می‌کند که در بخش‌هایی از آفریقا یافت می‌شوند. NeoCov آلوده کردن انسان شناخته نشده است. با این حال، مطالعه در چین بر روی آن انجام شد که در حال حاضر NeoCov ممکن است در آینده انسان‌ها باعث ایجاد وحشتناکی شوند. پژوهش در مورد ویروس‌هایی که پتانسیل بین حیوانات و انسان را انتقال می‌دهند، همیشه مهم است، اما در شرایط اقلیمی، باید نگران آن نباشیم.

این مطالعه نشان می‌دهد که NeoCov می‌تواند سلول‌های بیرونی خفاش را به نام گیرنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین دریافت کند. ACE2 یک گیرنده روی بسیاری از سلول‌های مختلف است که نقطه‌ای از ویروس‌ها را برای اتصال و ورود به ارگانیسم فراهم می‌کند. گیرنده‌های ACE2 روی سلول‌های انسانی نیز وجود دارند، اما متفاوت از 2 ACE2 خفاش هستند و NeoCov قادر به اتصال به آن و آلوده کردن نیست.

با این وجود، استدلال شده است که با جهش صحیح، NeoCov می‌تواند به طور بالقوه به انسان سرایت کند. پژوهشگران به شناسایی جهش واحدی پرداخت می‌کنند که در اتصال گیرنده NeoCov برای دستیابی به این رویداد مورد نیاز اما تنها در موقعیت آزمایشگاهی امکان پذیر است. به دلیل شباهت‌های ژنتیکی آن به مرس، این امر باعث می‌شود تا این هراس افکار عمومی ایجاد شود که این بیماری انسان‌ها را آلوده می‌کند، مشابه یک در سه خواهد داشت، اما همه این موارد تنها در حد تصورات هستند و در حقیقت وجود ندارند. پژوهشگران هم چنین دریافته‌اند که ویروس‌های MERS یا COVID-19 NeoCov را خنثی نمی‌کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم