لیگ ملت‌های والیبال از روسیه گرفته شدهفته گذشته ارتش روسیه تهاجم خود را به کشور اعلام کرد. پس از آن بود که کمیته بین المللی المپیک از همه فدراسیون‌های می‌خواست که مسابقات مختلف در ۲ کشور روسیه و کشور را لغو کنند. فدراسیون بین‌المللی والیبال در ابتدا بود که ورزش باید سیاست جدا باشد و در مسابقاتی که ملت‌ها را از این کشور گرفت.

روسیه از ۱۴ تا ۱۹ تیر میزبان هفته سوم لیگ ملت‌ها بود و تیم ملی ایران باید در کشور به میدان می‌رفت. اما فدراسیون بین‌المللی والیبال اعلام کرد که میزبانی این کشور را لغو کرده و کشور دیگری باید جایگزین روسیه شود.

فدراسیون جهانی والیبال در بیانیه خود به احتمال لغو میزبانی جهان هم اشاره کرده است. در این بیانیه آمده است: شرایط FIVB را باید در مورد سایر رویدادها بررسی کرد که در روسیه برگزار می شود (از مسابقات قهرمانی مردان جهان) تکلیف خواهد کرد.

مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ از ۴ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۰ شهر روسیه برگزار می‌شود و تیم ملی ایران در گروه F با آرژانتین، هلند و مصر روبرو می‌شود. علاوه بر احتمال تغییر مکان، یک رسانه لهستانی از احتمال تغییر تاریخ برگزاری این مسابقات نیز خبر داده شده است. هفته گذشته و پس از افزایش تنش روسیه و روسیه، اعلام کرد که میان آنها آماده است که برای میزبانی این مسابقات جایگزین روسیه شود.

پس از آن بین‌المللی والیبال اعلام کرد که قصد دارد مسابقات قهرمانی جهان را در روسیه برگزار کند که در این شرایط حاضر در مسابقات شرکت کند. پس از آن فدراسیون والیبال فرانسه هم اعلام کرد اگر از روسیه میزبانی کند، تیمی که المپیک توکیو یدک می‌کشد، در رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد. فدراسیون والیبال لهستان هم در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تیم‌های کشور به طور کلی با تیم‌های روسیه بازی نمی‌کنند.

با شرایط احتمالی احتمال لغو میزبانی روسیه در قهرمانی جهان بیشتر می شود و ممکن است تیم ملی بدون پرچم و سرود ملی در مسابقات شرکت کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم