قیمت جدید خودرو به نفع مردم است


خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای رقابت از فرمول جدید این شورا برای قیمت گذاری دفاع کرد و گفت: مطمئن باشید این تصمیم به مصرف کننده نافع است. برداشت اشتباه از این فرمول، به هر حال سازمان بازرسی هم در نظر می تواند تصمیم نهایی با شورای رقابت را مطرح کند.

:

* (با اشاره به چرا مصوبه در چند ماه بهم ریخته تصویب قیمت خودرو ورود پیدا شد. در آن مقطع تصمیم گرفتیم همان فرمول گذشته را اجرا و تورم بخشی به روز کنیم.

* باید از بهمن ماه 98 98 98 در شورای ورود پیدا کنید انبوهی از بهم ریختگی در خودرو شد. تصمیمیم از اردیبهشت 99 قیمت خودرو را سر و سامان بدهیم .

* نباید در وضعیت انحصاری سوء استفاده از مصرف کننده تضییع قرار گیرد.

* (با معلوم بر اینکه مطمئنیم شورای قیمت خودرو به نفع ): قیمت های منصفانه ای را این قوانین تعیین می کنند. برای رفع این حصار در بازار باید خودرویی را انتخاب کرد که برای این موضوع صنعت و توسعه باید انجام شود. نا نماند ساماندهی گفته امروز بازار خودرو بر تصمیم شورای رقابت نیست بلکه باید واحدهای نظارتی به این موضوع ورود پیدا کنند.

* حال حاضر بر ایران خودروسازان دیگران هم وارد شدند که با افزایش خودروها در بازار رقابت را به وجود آوردند.

* (در خصوص ضمانت اجرای مصوبه جدید شورای یک رقابت): در فرمول جدید ضریب نام “لاندا” قرار دارد که میزان عرضه به بازار است . در مصوبه جدید علاوه بر این که تولیدکننده باید به هدف افزایش 50 درصدی در میزان تولید محصولات هم مورد محاسبه قرار گیرد. بر همین اساس اگر خودروساز با افزایش عرضه را هم افزایش داد ضریب کامل را کسب و امکان افزایش قیمت را پیدا می کند. البته اگر خودروساز نسبت به افزایش تولید و عرضه اقدام کند به همان نسبت قیمت کاهش می یابد.

* بر خلاف فرمول گذشته که برای تولید خودروهای اقتصادی در حال اجرا می تواند افزایش قیمت نصیب خودروساز شود. پس باید جدید بگویم ما در فرمول به دنبال افزایش قیمت در قیمت خودرو نیستیم، در گذشته تورم معمولاً هر سه ماه مورد محاسبه قرار می‌دهد قیمتی انجام می‌شود اما در فرمول جدید تغییرات قیمتی تحت تأثیر عوامل دیگری و افزایش است.

* (با بیان اینکه حتی ممکن است در جدید افزایش قیمت کمتر تورم ): برخی از فرمول ها را به دقت مطالعه کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه افزایش قیمت را در این فرمول بالاتر از فرمول قبلی داشته باشد. بسیاری از موارد حتی قیمت ها از نرخ تورم بخشی هم کمتر است.

* رقابت با توجه به افزایش ماهانه شورای بعدی شاخص تورم را حذف می‌کند که تورم نبوده و میزان تولید و عرضه باشد.

* ما وظیفه قانونی خود را انجام دهیم و در صورت لزوم تغییر تصمیم گیری کنیم. خود شورا تصمیم کند. ما در شورای بازرسی را حتما می کنیم اعضاء نظر را خواهند داد اما کاملاً و به وجه موضوع آزاد مطرح نیست.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم