فرانسه پروتکل کووید-19 را در مدارس کاهش می‌دهد، ماسک را در فضای باز رها می‌کند


پاریس: ژان میشل بلانکر، وزیر آموزش فرانسه روز جمعه در پاریس گفت: فرانسه با بازگشایی مدارس پس از تعطیلات فوریه، محدودیت‌های کووید-19 را کاهش خواهد داد. دانش آموزان از تعطیلات در 21 فوریه در منطقه A تعطیلات مدارس کشور و در 28 فوریه در منطقه B باز خواهند گشت.

وی افزود که مدارس ابتدایی از پروتکل سطح 3 کووید به سطح 2 آرام تر منتقل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، پوشیدن ماسک صورت دیگر در فضاهای بیرونی مدارس اجباری نخواهد بود و قوانین ایمنی موسسات آموزشی به جای در سطح کلاس در مدرسه تعیین می شود.

به جز ورزش های تماسی، دانش آموزان مجاز به ورزش در داخل خانه بدون ماسک خواهند بود. طبق قوانین ساده، دانش‌آموزانی که به‌عنوان مخاطبین نزدیک یک مورد مثبت کووید-19 شناسایی می‌شوند، به جای سه آزمایش فعلی، فقط باید یک آزمایش خودگردان انجام دهند.

بلانکر گفت: «این سیستم زندگی والدین و معلمان را آسان‌تر می‌کند» و افزود: «وضعیت بهداشتی در مدارس کشور در حال بهبود است، حتی بهتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت».

الیور وران، وزیر بهداشت روز جمعه با اشاره به “بهبود وضعیت سلامت” گفت که قوانین به روز شده دیگر افراد را ملزم به پوشیدن ماسک در داخل خانه از 28 فوریه نخواهد کرد.

با این حال، دستور ماسک در حمل و نقل عمومی و در مناطق سرپوشیده که در آن پاس واکسن اجباری نیست، به قوت خود باقی است. دولت فرانسه از دوم فوریه به تدریج محدودیت‌های کووید-19 را کاهش داده است.

از 16 فوریه، مردم مجاز به خوردن تنقلات و نوشیدنی در استادیوم ها و سینماها و نوشیدن در حالت ایستاده در بارها و در حین کنسرت هستند. کلوپ های شبانه نیز قرار است در آن روز بازگشایی شوند.

روز پنجشنبه، آژانس بهداشت عمومی فرانسه 153025 مورد جدید کووید-19 را گزارش کرد که در مقایسه با هفته های گذشته کاهش یافته است. به گفته این آژانس، 79 درصد از جمعیت کشور قبلاً به طور کامل واکسینه شده اند.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم