سلول های بنیادی به استخوان با استفاده از صدا!


سلول‌های نقش‌های بنیادی بسیاری از عارضه‌های بسیار مورد توجه پزشکی قرار گرفته و به روش می‌توان به سلول‌های استخوانی بدل کند.

به گزارش فراروسلول‌های بنیادی این قدرت فوق‌العاده را که به هر نوعی از سلول‌ها تبدیل می‌شوند، ابرقدرتی که برخی از حیوانات آن را برای رشد دوباره اندام‌های دست‌ها استفاده می‌کنند. در عرصه پزشکی انسانی، آن‌ها این پتانسیل را به کمک می‌آورند تا از بدن انسان در جراحت یا بیماری آسیب دیده اند، ترمیم کنیم. انجام این ترمیم‌ها مستلزم استفاده از سلول‌های بنیادی در صورت نیاز است و اکنون مطالعه جدید روشی نوآورانه برای انجام کار ارائه شده است.

این روش جدید با استفاده از صدا با فرکانس بالا برای تبدیل سلول‌ها به سلول‌های استخوانی و با ۱۰ دقیقه درمان در روز، صورت می‌گیرد. علاوه بر این، امیدوارند که این تکنیک – که بیشتر از آن به دلیل استفاده از رشد مجدد سرطان بیماری‌های سازمانی، می‌شود.

آمی گلمی، معاون پژوهشی موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT) در استرالیا می‌گوید: «امواج صوتی مدت زمان معالجه به سلول‌های استخوانی را چند روز کاهش می‌دهند. این روش همچنین به هیچ داروی خاصی برای القای استخوان نیاز ندارد و از آن برای سلول‌های بنیادی بسیار آسان استفاده می‌شود.» این دیدگاه برای سال‌ها کار در زمینه اصلاح مواد با صدای بالاتر از فرکانس‌های 10 مگاهرتز است. این میزان در حقیقت بسیار بالاتر از فرکانسی است که محققین در این نوع آزمایش‌ها مورد استفاده قرار داده اند. در اینجا، از یک ریزتراشه برای تبدیل سلول‌های بنیادی استفاده می‌شود که در روغن سیلیکن قرار داده شده و در یک صفحه جای داده شده است.

سایر فرآیندهای آزمایشی در این زمینه تا حدی موفقیت آمیز بوده است، اما راه‌اندازی آن‌ها نیز پیچیده، هزینه‌ها و هزینه‌ها هستند. آن‌ها همچنین به سلول‌های بنیادی از مغز استخوان بیمار می‌پردازند که یک روش دردناک است. این حال، یک پیشرفت جدید همه آن زمینه‌ها است، زیرا نشان داده می‌شود که با دردناک نیست، می‌توان کار کرد. لزلی یئو، مهندس شیمی از RMIT می‌گوید: «ما می‌توانیم از صدای صوتی برای مکان‌های مناسب استفاده کنیم تا فرآیند تغییر را آغاز کنیم. دستگاه ما برای استفاده در این روش ارزان و ساده است، بنابراین می‌توان به راحتی برای درمان تعداد زیادی از سلول‌ها، امری را که برای مهندسی بافت‌های آسیب حیاتی دیده می‌شود، تقویت کرد.»

این ارتقاء مرحله بعدی در جریان است. از نظر تئوری، این نظر باید در خارج از یک محیط آزمایشگاهی کوچک نیز انجام شود، اما باید مطمئن شوید که در این زمینه کسب کنید. زمینه های کوچک سازی این فناوری نیز دارد. در حال حاضر پیشرفت‌های متعددی را در مورد تبدیل سلول‌ها به انواع سلول‌ها، برای مبارزه با عوارض مختلف مربوط به سلامتی انجام می‌دهند. بنابراین، آنچه ما را از این بلوک‌های ساختمانی بیولوژیکی افزایش می‌یابد، درک می‌کنیم، بهتر است در مورد نحوه عملکرد بدن خود به دست می‌آوریم.

این پژوهشی تیم می‌گوید اگر این روش خاص را بهبود بخشد، چندین روش برای استفاده از آن به عنوان درمان وجود دارد. در نهایت، امید می‌رود که بتواند بیوراکتورهایی را برای پردازش به این روش توسعه داد. آمی گلمی می‌گوید: «مطالعه ما نشان داد که این چیزهای جدید قبل از اینکه آن‌ها را روی ایمپلنت بپوشانیم مستقیماً برای تزریق بافت‌های مهندسی، بهبود می‌بخشد، برای استفاده از سلول‌های بنیادی دارد.» از این رو می توان امیدهای را در زمینه درمان از بنیادی متصور استفاده کرد که به مراتب به دنبال این است که سرعت بسیار بالایی دارد. این امید می‌تواند از افرادی که از سرطان‌ها ناشی می‌شود، مانند استخوان‌ها، درمان و مسیر آن‌ها به زندگی عادی را تسریع کند. این پژوهش در نشریه کم اهمیت است.

: هشدار علمی

: جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم