رئيس اعضاي اصلي شوراي اجرايي فناوري اطلاعات را منصوب مي كندرئیس جمهور در احکامی جداگانه اخوان بهابادی، خوانساری و کاظمی فرد را به عنوان اعضای شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب کرد.

به گزارش تسنیم، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان با اشاره به «مهدی اخوان بهابادی»، «محمد خوانساری» و «محمد کاظمی فرد» به عنوان اعضای اصلی شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب شد.

شورای اجرایی فناوری اطلاعات موظف به تعیین خط مشی اجرایی فناوری اطلاعات برای توسعه و استقرار دولت الکترونیک و بسترسازی برای گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه های توسعه بخش های مختلف در چارچوب سیاست های کلی است. سیستم مسئول فضای مجازی و قوانین مربوطه.

نظارت مستمر بر توسعه برنامه های توسعه دولت الکترونیک و گسترش استفاده از فناوری اطلاعات در کشور و گزارش دوره ای به مجلس شورای اسلامی، شورای عالی فضای مجازی و هیئت وزیران از جمله وظایف این شورا به ریاست رئیس جمهور “.

در بخشی از فرمان رئیس جمهور خطاب به این افراد آمده است: با عنایت به تعهد و تخصص جنابعالی، انتظار حضور فعال در جلسات شورا با اتخاذ سیاست ها و برنامه های راهبردی در حوزه فناوری اطلاعات در استقرار و توسعه دولت الکترونیک و کوشا باشید. در فراهم کردن فرصت‌هایی برای گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور».

در سوابق اخوان بهابادی که اکنون مدیرعامل همراه اول است، «رئیس شورای همراه اول»، «نایب رئیس فناوری و رسانه های نوین سازمان صدا و سیما» دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، «عضویت کامل شورا»، «فضای مجازی ممتاز»، «معاون آموزش و پژوهش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات» و «رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران».

محمد خوانساری هم اکنون معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

وی دارای مدرک دکترای فناوری کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و ریاست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ریاست پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. مرکز فناوری و فضای مجازی مرکز اطلاعات دانشگاه تهران.

محمد کاظمی فرد که در حال حاضر ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه را بر عهده دارد و جایگزین عیسی زارع پور (وزیر فعلی ارتباطات و فناوری اطلاعات) شده است، دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان است.

وی پیش از این معاون سیستم و اطلاعات قضایی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم