دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرداوپن‌سی بزرگ‌ترین بازار توکن‌های غیرمثلی مستقر در ایالات متحده، روند قطعی کاربران ایرانی از این پلتفرم را آغاز کرده است. این اقدام خشم فعالان این حوزه را برانگیخته و بحث‌های تازه‌ای را در مورد تمرکززدایی از حوزه و دارایی‌های آغاز کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، بامداد پنج‌شنبه، کاربران ایرانی اوپن‌سی در توییتر، خبر از غیرفعال یا حذف شدن اکانت‌های خود بدون هیچ هشداری انجام دادند. بورنوسور (Bornosor) هنرمند ایرانی که در توییتر 4700 نفر دارد، توییتی که به سرعت زیاد می شود، به نامیدی از وضعیت موجود پرداخت.

به گزارش کوین بورنوسور در این زمینه: از خواب بیدار متوجه شدم که بدون اطلاع قبلی یا هیچ توضیحی / حذف شده است. این‌چنینی از دیگر هنرمند ایرانی و مجموعه‌دار به‌گوش می‌رسد. که خبره؟ کاربران اوپن‌سی را بر اساس کشورشان مسدود می‌کند؟ یکی از سخنان اوپنسی گفته است که آن‌ها حق دارند کاربران را بر اساس تحریم‌ها مسدود کنند. تحریم‌های آمریکا متحده نشان می‌دهد که شرکت‌های آمریکایی به هیچ‌کس از ساکنان ایران، کره‌شمالی، سوریه و به‌تازگی روسیه ارائه می‌دهند. اوپنسی یک شرکت آمریکایی است دفتر مرکزی در نیویورک است. عملیات اخیر باعث می‌شود از سرگیری بحث‌هایی پیرامون غیرمتمرکز بودن و خدمات دهی خدمات بر بلوک‌چینی شده باشد.

موارد قبلي منتشر شد مبني بر اينكه كيف پول متامسك (MetaMask) نيز به اين تحريم‌ها به سرکوب كاربران پرداخته است. اما چندی بعد از مسئولان متامسک اعلام کردند که این مشکل به اشتباه یکی از خدمات دهی مرتبط با نودهای اتریوم بوده است. تحت‌تاثیر این اشتباه برای دسترسی برخی از کاربران ونزوئلایی به متامسک مسدود شده بود.

حساب توییتری متامسک در این باره بیانیه‌ای منتشر می‌کند کاربران را از دسترسی به کیف‌پول متامسک در حال حاضر این مشکل رفع کرده است. این اشتباه از آن رخ داد که شرکت توسعه خدمات بلاک چینی اینفیورا (Infura) به‌طور اتفاقی و به اشتباه دامنه‌های خود را گسترش داد. ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال مانند NFTها همچنان تحت نظارت فزاینده ایالات متحده آمریکا قرار دارند. با افزایش تحریم‌ها علیه این نظارت‌ها افزایش پیدا می‌کند. اوپن‌سی بزرگ‌ترین بازار NFT جهان از زمان آغاز به‌کار میزبانی NFT‌هایی است که در مجموع بیش از ۲۲ میلیارد دلار فروخته می‌شود. این اولین‌باری نیست که صنعت ارزهای دیجیتال با پیچیدگی‌های بین‌المللی دست‌وپنجه نرم‌افزار می‌کند. صرافی‌های ارزهای دیجیتال متعددی درگیر، دارایی‌های مردم روسیه شده‌اند. بزرگ‌ترین صرافی جهان، بایننس، مسدودسازی حساب‌های مردم روسیه خودداری کرده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم