در آلزایمری ها

[ad_1]

روزنامه خراسان – فاطمه قاسمی: یک بیماری زوال و کارکردهای ذهنی دیگر است که مهارت‌های ارتباط، گفتار، جنبه‌های عملکرد می‌شود. گاهی اوقات این بیماری به حدی شدید می‌شود که افراد زندگی را دستخوش تغییر می‌کند، مثلاً ممکن است غذا را فراموش کنند یا حتی کنند، یا ممکن است به اندازه کافی مایعات بنوشند و همین امر باعث بی‌آب شدن بدن و مشکلاتی در سلامت شان شود. و …. پزشکی خاص برای این بیماری به طور موقت علایم را بهبود می بخشد اما به استقلال می رسد، حفظ و سلامت روان بیمار شاید بهتر نباشد.

در آلزایمری ها

در این بین، یکی از حقایق عجیبی که هلند وجود دارد و بیشتر مردم دنیا از آن بیاطلاع هستند، این است که این کشور یک روستا برای آلزایمرها دارد! در شهر کوچک «ویسپ» در هلند، یک روستای محصور شده است که به آن روستای هوگویک می‌گویند. این روستا برای نگهداری از افراد مسن مبتلا به آلزایمر طراحی و ساخته شده است که فقط کسانی که از زوال رنج می‌برند، امکان زندگی در آن جا را دارند.

جالب است که طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی در سپتامبر ۲۰۱۹، بیش از یک میلیون نفر در جهان به آلزایمر مبتلا هستند و هر ساله حدود ۱۰ میلیون مورد جدید تشخیص داده شده و پیش بینی می‌شود این آمار تا سال ۲۰۳۰ تا ۸۲ میلیون میلیون نفر در کشور‌های کم‌برخوردار می‌شود. . در پرونده زندگی امروز سلام به معرفی سبک زندگی مردم روستای می‌پردازیم، روستایی که بارزترین تفاوت آن روستاها و شهرهای دیگر است. سلامتیشان را تهدید نکند.

شکل گیری ایده ساخت روستای «هوگویک»

در آلزایمری ها

در شهر کوچک «ویسپ» در حومه آمستردام روستای محصور شده‌ای «هوگویک» قرار دارد که رسانه‌ها آن لقب «روستای آلزایمری‌ها» را داده‌اند. این روستا با هدف نگهداری و زندگی افراد مسن و مبتلا به آلزایمر ساخته شده است. هوگویک پیش از این در سال ۱۹۹۳ به عنوان بیمارستانی معمولی از فعالیت‌های آلزایمری‌ها می‌کرد. بنیان گردان و ایده‌پرداز این روستا، «ایوان ون‌آمرونگن» خودش یکی از کارمندان بیمارستان هوگویک بود.

او وقتی از مادرش تماسی مبنی بر سکته و مرگ پدرش دریافت کرد، تنها فکری کرد که آرامش می‌کرد این بود که هرگز در خانه سالمندان نبود. از همان زمان تصمیم گرفت که خانه‌های سالمندان را به محلی تبدیل کرد، خوشایندتر، واقعی‌تر، با خدمات مراقبتی انسانی‌تر و به دور از حال و هوای بیمارستانی. «فرانک ون‌دیلن» و «مایکل بول» که هر دو انگیزه شخصی برای طراحی این معماری این روستا را پذیرفتند.

فرانک با داشتن فرزندی ناشنوا و مایکل با مادربزرگی آلزایمری، از مراقبت این کاملاً آگاه بود. فرانک برای پیاده‌سازی کیفیت بهتر در شهر هفته‌ها به عنوان پزشک در میان بیماران زندگی همه مشکلات و امکانات زندگی بهتر این افراد آشنا شوند. سیستم به بهترین و بهترین امکانات ایمنی و امنیت برای حفاظت از ساکنانش است. ساختمان‌ها شبیه به هم هستند و در ظاهر مشخص هستند اما همه پیش‌بینی‌های لازم برای یک زندگی عادی آن برای مبتلایان به آلزایمر انجام می‌شود.

فضاهای داخلی، عمومی و شخصی همگی متناسب با این طراحی و مسیرها، راه‌های ورودی و خروجی در گرفته شده تا صدمه یا سردرگمی در پیدا کردن راه‌ها نشوند. این روستا در ابتدا با ۲۳ خانه برای ۱۵۲ سالمند در فضایی معادل ۱۰ زمین فوتبال در سال‌های بعد به تعداد خانه‌ها و ساکنان آن اضافه شد. هزینه ساخت هوگویک ۱۹.۳ میلیون یورو بود که بخش عمده آن توسط دولت هلند و بقیه آن با حمایت مالی سازمان‌های محلی تامین شد.

نوع سبک زندگی به ساکنان

در هوگویک هر سالمند بر اساس روش زندگی پیشین و سطح در خانه‌های متفاوت همراه با امکانات مختلف زندگی می‌کند. زندگی در این روستا به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود: لوکس، معمولی، صنعتی، اندونزیایی و فرهنگی. خواسته ها، استانداردها، پیشینه زندگی، علایق بیمار و گفتگو با خانواده بیمار، نوع سبک زندگی برای هر تازه وارد است.

در آلزایمری ها

در مرحله بعد ساکنان خانه، خانه، مراقبت، خدمات و چیدمان را بر اساس عقاید مشترک انتخاب خواهند کرد. ساکنان در هر نوع سبک زندگی، همه استقلال شخصی و حریم نامحسوس حفظ خواهد شد. این کنترل به این معنا نیست که آن‌ها در زندگی و محیط اطرافشان تصمیم‌گیرنده باشند. به عنوان مثال در سبک زندگی صنعتی، ساکنان به شغلی هستند که در آن کار می کنند و به موضوعی برای گفتگو با همخانه های شان می پردازند. لوله کش، نجار، بنا و … بوده اند و جو خانه این گرم و دنج چیدمانی سنتی است.

مهم‌ترین سرگرمی این افراد در پختن و غذاهای قدیمی است. همچنین گاهی اوقات از مهارت این کارها برای کارهای ساده در روستا استفاده می شود. فرهنگ و ادبیات مشترک ساکنان سبک زندگی است. این افراد شیفته کتابخوانی و مطالعه هستند و از تئاتر، فیلم، و کنسرت لذت می‌برند. هر روز برای صبحانه سهاوتمندانه‌ای سرو در وعده شام ​​و ناهار احتیاط رعایت می‌شود یا چه چیزی که خوردن یکی و دیگری غذای کلاسیک هلندی است.

جالب آلزایمری ها

در هر خانه شش تا هشت نفر با وجه مشترک و یک یا چند کارمند مدیریتی ثابت، به سبک زندگی خانه و برای فعالیت های هماهنگی ها ساکن هستند. در همه خانه ها مانند خانه های معمولی امور مانند آشپزی، باغبانی، نظافت، تعمیرات و … وهمچنین خریدهای روزانه از طریق فروشگاه های داخل روستا انجام می شود. این روستا دارای خیابان‌ها، میادین، باغ‌ها و پارک‌هایی است که ساکنان آن با خیال راحت در آن پرسه بزنند.

درست مانند هر روستای دیگر، هوگویک مجموعه‌ای از امکانات مانند رستوران، تئاتر، استخر، مسیر دوچرخه سواری و … را می‌دهد. این افراد می‌توانند در فضای باز قدم بزنند، پارک‌ها و باغبان‌ها کمک کنند و تنها با روی نیمکت فضای باز روحیه خود را بهبود بخشند. این روستا بر آن چه ساکنانش می‌تواند انجام دهد نه آن چه نمی‌تواند. آلزایمری‌ها به شدت می‌شوند که از نظر جسمی فعال به همان ذهن‌شان هم می‌شود. افراد خارج از این روستا هم می‌توانند از این امکانات استفاده کنند و به این ترتیب درآمد دیگری برای مدیریت این روستا تامین شود.

در آلزایمری ها

نامحسوس پزشکی

۲ پرستار و پزشک در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در این روستا همه جوره حواس‌شان به افراد سالخورده روستاست. در واقع کادر ساکن در این را درمان بلکه فقط هستند چرا که و با این دیدگاه هیچ برنامه‌ای برای .

ساکنان در مقایسه با خانه‌های سالمندان سنتی داروی کمتری مصرف می‌کنند، بهتر غذا می‌خورند و با خوشحالی زندگی می‌کنند. مراقبان لباس‌های معمولی معمولی را به جای لباس و روپوش‌های پزشکی سفید می‌پوشانند در ظاهر با نقشی دیگر آلزایمری‌ها ارائه می‌دهند تا باعث ایجاد ترس از ترس در بیماران نمی‌شوند. مثلا بعضی از پرستاران در نقش خدماتی باغبان یا فروشنده به غیرمستقیم مراقب ساکنان روستا هستند.

درِ دیگری برای خروج پیدا کنید!

تنها راه خارج شدن ساکنان از یک حفاظت شده وجود دارد، هم دری است که نامحسوس می‌شود تا ساکنان روستا دچار سرگردانی نشوند. اگر یکی از ساکنان در خروجی نزدیک باشد، نگهبان خیلی محترمانه می‌گوید که این قفل است و بهتر است دنبال دیگری باشید! اما ساکنان در محدوده آزاد هستند، از فروشگاه‌ها بازدید و خرید می‌کنند، موها و سر و پرداخت می‌کنند یا ۲۵ باشگاه تفریحی و ورزشی در هوگویک فعالیت می‌کنند.

این باشگاه‌ها علاوه بر مزایای روانشناختی که باعث بهبود جسمی عمومی آن‌ها هم می‌شوند. دوربین‌هایی در سراسر روستا نصب شده اند و ساکنان را دقیق نظر دارند تا مبادا به صدمه بزنند. در نمونه‌ای از روستایی که در کشور در حال ساخت است، بیشتر برای انجام کار‌های مختلف خروج از خانه و حتی رفتن به سرسبز و جنگلی دارند.

در آلزایمری ها

پول مخصوص روستای اهالی

مدیریت امور مالی و مفاهیم عددی غالباً یکی از مهارت‌های پیچیده برای بیماران در جایی است که در شناخت اعداد و حساب و کتاب نتیجه شود. به همین دلیل هوگویک از پول روتین استفاده نمی‌کند و هیچ معتبری در روستای مبادله نمی‌شود. فقط به عنوان و شبیه سازی‌ به یک عادی ماهانه مقداری پول، مطمئن باشید که ساکنان هر ملزومات کوچک مانند خمیردندان، لوازم مصرفی شخصی پرداخت خواهد شد. ساکنان هر خانه با توجه به سبک زندگی و نیازشان می‌گیرند که این مقدار پول را چگونه بودجه‌بندی کنند.

غیر رایگان، ولی نسبتا ارزان در این روستا

مراقبت از هر بیمار آلزایمری برای زندگی در این روستا پنج تا شش یورو در ماه بسته است، به اقتصادی‌شان، تخفیف و یارانه شامل حال‌شان می‌شود. هزینه اقامت در خانه‌های سالمندان سنتی حدود ۱۰ هزار یورو در ماه یعنی اقامت در این ارزان‌تر از ماندن و اقامت در خانه سالمندان معمولی در شهرهاست.

مدیران هم با ارائه گزارش‌های روزانه به خانواده‌ها برای خاطرجمعی آن‌ها تلاش می‌کنند و به آن‌ها می‌توانند مطمئن شوند که ساکنان به مسائل اجتماعی عادی می‌پردازند. به این شکل اعضای خانواده بیمار مبتلا به ناراحتی به دلیل ناآگاهی از روند درمان بیمار توسط کادر و نگذاشتن کافی برای آن‌ها متحمل می‌شوند.

در آلزایمری ها

درباره این روستاها چه می‌گویند؟

بیماری آلزایمر در سال‌های بعدی رشد تصاعدی پیدا کرده است و بر اساس پیش‌بینی بررسی‌ها در آینده دور افراد گرفتار آن می‌شوند. محیط و سبک زندگی در سلامت آن‌ها بسیار تعیین‌کننده است. زندگی در یک اجتماع معمولی برای بیماران مبتلا به آلزایمر به دلیل آسیب مغزی از کارافتادگی بخش‌های مربوط به آسانی با دیگران ارتباط برقرار نمی‌کنند. با توجه به این افراد با سوانحی، برخی از آنها به اندازه ارتفاع، مصرف دارو، افسردگی، مصرف دارو و سایر عارضه‌های جانبی را فراموش کنید.

به گفته پزشکان یک محیط هدفمند، آرام و با استانداردهای مراقبتی برای این بیماران، آرامش، اعتماد به نفس، استقلال، هویت شخصی، سرزندگی و فعال بودن به همراه دارد و این همان تفاوت بارز روستای هوگویک با سایر آسایشگاه های مخصوص نگهداری از افراد است. .

خانه‌های سالمندان با ظاهری بیمارستان‌های سنتی، نوع بیماری به بیمار منتقل می‌شوند و مدام به آن‌ها می‌رسد که شما بیمار هستید، نمی‌توانید از خود مراقبت کنید همه چیز را فراموش کنید و… افراد سالم زندگی و با دیگران مراوده می کنند. عملکرد موفق هوگویک در طول این سال‌ها کشور‌های ایالات متحده آمریکا، فرانسه، انگلستان، ایرلند، آلمان، ژاپن، نورژ، سوئیس به‌کارگیری کشور در مقابله با این مشکل جهانی تبدیل شده است.

[ad_2]

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

با سایت dancebet به رقص خود پیمان بدهید و برنده شوید!
Discover the Art of Tipping on Livegirlcamshub.com
بازی انفجار – راهی سرگرم‌کننده برای کسب درآمد آنلاین
The World of Real Estate Canada: Exploring Opportunities and Challenges
Welcome to the World of House for Sale Canada
Discover the Perfect House with Acreage for Sale
تماس با ما