حمله روسیه به اوکراین: نخست وزیر نارندرا مودی، رئیس کمیته کابینه درباره امنیت نشست


دهلی نو: در حالی که روسیه روز پنجشنبه (24 فوریه) به اوکراین حمله کرد، جهان دچار سردرگمی شد. هند با نزدیک به 20000 تبعه ساکن در اوکراین، وضعیت را از نزدیک زیر نظر دارد و در عین حال برنامه ریزی برای تخلیه شهروندان خود دارد. نخست وزیر نارندرا مودی روز پنجشنبه ریاست جلسه کمیته امنیتی کابینه را بر عهده داشت. منابع گفتند که مودی احتمالا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز گفتگو خواهد کرد.

علاوه بر مودی، وزیر دفاع راجنات سینگ، نیرمالا سیتارامان وزیر دارایی، آمیت شاه وزیر کشور و اس جایشانکار وزیر امور خارجه در ویدئویی از این دیدار که توسط منابع رسمی به اشتراک گذاشته شده است، دیده می شوند. وزرای اتحادیه پیوش گویال و هاردیپ سینگ پوری که بخشی از کمیته امنیتی کابینه (CCS) نیستند، در این نشست حضور داشتند. مشاور امنیت ملی آجیت دوال و پی کی میشرا، منشی اصلی نخست وزیر نیز در این نشست حضور داشتند.

در اینجا برخی از موضوعات کلیدی بحث آمده است:

– بحث در مورد امنیت شهروندان هندی در اوکراین و طرح بازگشت امن آنها به کشور

– در میان نگرانی از افزایش قیمت نفت خام، طرح B در حال بررسی است

– وزیر بازرگانی در مورد مسائل مربوط به تجارت توضیحاتی ارائه خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، که محکومیت و تحریم‌های بین‌المللی را کنار گذاشت و آغاز حمله نظامی علیه اوکراین را در روز پنجشنبه اعلام کرد، همچنین به سایر کشورها هشدار داد که هرگونه تلاش برای مداخله منجر به عواقبی خواهد شد که آنها «هرگز ندیده‌اند».

در حال حاضر حدود 20000 هندی که اکثراً دانش‌آموز هستند در اوکراین گیر افتاده‌اند. سفارت هند در مجارستان در توییتر خود نوشت: “تیمی از سفارت هند در مجارستان برای هماهنگی و ارائه کمک برای تسهیل خروج هندی ها از اوکراین به پست مرزی زوهانی اعزام شده است. ماموریت با دولت مجارستان برای ارائه تمام کمک های ممکن همکاری می کند.” این بیانیه گفت که دولت هند از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و “برنامه های تخلیه در حال انجام است”.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم