تعطیلی مدارس دهلی رستوران ها و بارها با 50 درصد ظرفیت مجاز به فعالیت هستند


دهلی نو: دولت دهلی روز پنجشنبه اعلام کرد که مدارس در پایتخت ملی تا دستورات بعدی تعطیل خواهند ماند، اما به رستوران‌ها، بارها و سالن‌های سینما اجازه داد تا با 50 درصد ظرفیت فعالیت کنند زیرا موارد کووید-19 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این تصمیم در طی جلسه ای در سطح بالا توسط سازمان مدیریت بلایای دهلی (DDMA) که برای بررسی وضعیت کووید-19 در پایتخت ملی فراخوانده شده بود، اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین رفع محدودیت ها در پایتخت ملی با توجه به بهبود وضعیت کووید-19 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه DDMA به ریاست معاون فرماندار آنیل بایجل برگزار شد که به صورت مجازی و با حضور وزیر ارشد آرویند کجریوال و سایر مقامات ارشد برگزار شد.

در طول جلسه DDMA، با توجه به کاهش موارد کووید در دهلی، تصمیمی برای رفع محدودیت‌هایی مانند منع رفت و آمد آخر هفته و سیستم زوج و فرد در بازارها نیز اتخاذ شد. DDMA گفت که دفاتر دولتی همچنین مجاز به بازگشایی با 50 درصد کارمندان هستند.

تصمیم دیگری که در این جلسه گرفته شد، اجازه برگزاری مراسم ازدواج با حداکثر 200 مهمان در فضاهای باز و حداکثر 50 درصد ظرفیت در مکان های سرپوشیده بود. تاکنون تنها 20 نفر مجاز به حضور در این مراسم در خانه بوده اند. منع آمد و شد شبانه اعمال شده در روزهای هفته از ساعت 22 تا 5 صبح ادامه خواهد داشت.

منع رفت و آمد در شب ادامه دارد. افتتاحیه مدارس در جلسه بعدی DDMA مورد بررسی قرار می گیرد. عروسی با حداکثر 200 نفر یا 50 درصد ظرفیت برگزار می شود. طبق دستور DDMA بنا به گزارش خبرگزاری ANI، 50 درصد ظرفیت برای بارها، رستوران‌ها و سالن‌های سینما وجود دارد.

هفته گذشته، دولت دهلی به تمام دفاتر خصوصی در منطقه پایتخت ملی دهلی، خارج از مناطق مهار، اجازه داد تا با حضور حداکثر 50 درصدی فعالیت کنند.

با این حال، DDMA به دفاتر خصوصی توصیه کرده بود که زمان بندی دفتر، حضور و تعداد پرسنل خود را متحیر کنند. در اوایل ماه، DDMA تصمیم گرفت برای جلوگیری از افزایش COVID-19 در دهلی در روزهای شنبه و یکشنبه مقررات منع آمد و شد اعمال کند.

در همین حال، دولت این ایالت روز چهارشنبه اعلام کرد، دهلی 7498 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در 24 ساعت گذشته گزارش کرده است. بر اساس بولتن ارائه شده توسط وزارت بهداشت، نرخ مثبت در روز به 10.59 درصد رسیده است. در 24 ساعت گذشته در مجموع 70804 نمونه مورد آزمایش قرار گرفت.

طی 24 ساعت گذشته، 11 هزار و 164 نفر از بیماران مبتلا به این ویروس بهبود یافته اند و مجموع بهبود یافته ها در پایتخت کشور به 17 میلیون و 46 هزار و 972 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 29 نفر بر اثر این ویروس مرگبار جان خود را از دست دادند. تعداد قربانیان این بیماری در دهلی در حال حاضر 25710 نفر است.

نرخ مرگ و میر ناشی از کووید 1.42 درصد است. در حال حاضر 38315 مورد فعال کووید-19 در دهلی وجود دارد.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم