به‌روزرسانی‌های زنده Covid: استرالیا برای اولین بار در 2 سال آینده به روی گردشگران باز می‌شود


تصویر
اعتبار…سعید خان/ خبرگزاری فرانسه — گتی ایماژ

مسافرانی که روز دوشنبه به فرودگاه بین‌المللی سیدنی می‌رسند، با استقبال ناجیان غریق، درگ کوئین‌ها و یک دی‌جی که بازدیدهای محلی را به نمایش می‌گذارد، قرار گرفتند، در حالی که استرالیا پس از نزدیک به دو سال دوری از سایر نقاط جهان مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان بین‌المللی باز کرد. ویروس کرونا را دور نگه دارید

این کشور در مارس 2020 به عنوان بخشی از واکنش به بیماری همه گیر، مرزهای بین المللی خود را بست و شهروندان را در خارج از کشور سرگردان کرد و عزیزان را از هم جدا کرد. اگرچه دولت در اواخر سال گذشته به تدریج محدودیت‌های سخت را کاهش داد – ابتدا الزامات قرنطینه را برای شهروندان کاهش داد، سپس به دانشجویان بین‌المللی و برخی از دارندگان ویزا اجازه بازگشت داد – گردشگران همچنان ممنوع شده بودند و برخی از ساکنان همچنان از دوستان و خانواده خود دور بودند.

قرار بود روز دوشنبه بیش از 50 پرواز بین المللی از کشورهایی از جمله ایالات متحده، بریتانیا، سنگاپور و امارات متحده عربی در استرالیا به زمین بنشینند. در سیدنی، اولین بازدیدکنندگان از لس آنجلس درست بعد از ساعت 6 صبح وارد شدند، با مسافران اسباب‌بازی‌های پر شده از کوالا و شیشه‌های Vegemite، یک چاشنی کلاسیک پخش شده، در هنگام فرود آمد.

این یک مهمانی اینجا در فرودگاه سیدنی بوده است. دان تهان، وزیر گردشگری، صبح دوشنبه در یک کنفرانس خبری در فرودگاه گفت. “بسیار خارق‌العاده بود که دیدم چگونه مردم دوباره به هم پیوسته‌اند – آغوش‌ها، اشک‌ها.”

بازگشایی استرالیا در حالی صورت می‌گیرد که سایر کشورهای آسیایی نیز محدودیت‌های خود را کاهش داده‌اند، حتی با وجود ادامه موج Omicron در منطقه. هفته گذشته ژاپن اعلام کرد که محدودیت‌های مرزی خود را کاهش می‌دهد تا از ماه مارس به دانشجویان بین‌المللی و دارندگان ویزا اجازه ورود به این کشور را بدهد. و کره جنوبی که اخیراً روزانه بیش از 100000 مورد جدید را گزارش می‌کند، از افرادی که آزمایش کرونای آنها مثبت است می‌خواهد که در خانه از خود مراقبت کنند تا این کشور بتواند منابع را به سمت آسیب‌پذیرترین افراد هدایت کند.

مسافران بالقوه و اپراتورهای گردشگری به طور یکسان نسبت به بازگشایی «قلعه استرالیا» با احتیاط خوشبین هستند، اما بسیاری تعجب می کنند که آیا محدودیت های کووید این کشور منزوی – مانند الزامات واکسن و آزمایش، و همچنین الزامات ماسک – باعث می شود بازگشت سفرهای بین المللی بیشتر شود. یک قطره از یک آب پاش

مسافران برای ورود به استرالیا بدون نیاز به قرنطینه در هتل باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون ارائه دهند و باید آزمایش کرونا منفی را که در عرض 24 ساعت پس از خروج گرفته شده است ارائه دهند. مسافرانی که واکسینه نشده اند باید از مقامات کشور معافیت بگیرند تا اجازه ورود پیدا کنند و در بدو ورود باید قرنطینه شوند.

آقای. تهان نگرانی‌ها را در مورد اینکه شهرت استرالیا به‌خاطر رعایت تدابیر ایمنی سخت‌گیرانه در طول همه‌گیری – در تضاد با طبیعت دلپذیر و دلپذیری که هیئت‌های گردشگری این کشور به تصویر می‌کشند – ممکن است مسافران را دور نگه دارد، نادیده گرفت. او گفت: «مردم استرالیا را طوری می‌بینند که همیشه استرالیا را تماشا کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست که چه مدت طول می کشد تا صنعت گردشگری رونق بگیرد. سوالاتی در مورد اینکه آیا مسافران چین، بزرگترین بازار گردشگری استرالیا، باز خواهند گشت یا خیر، باقی می ماند. و ایالات متحده و نیوزیلند به دلیل شیوع Omicron آن، از سفر به استرالیا جلوگیری کرده اند. در ژانویه، استرالیا بالاترین میانگین موارد ابتلا را ثبت کرد، در حالی که فوریه ماه با بالاترین میانگین مرگ و میر بوده است.

Margy Osmond، مدیر اجرایی گروه صنعتی Tourism and Transport Forum Australia، گفت که اپراتورهای گردشگری شروع به افزایش «رزروها برای نیمه دوم سال» کرده اند.

اما پروازهای روز دوشنبه اولین قدم در راه بازگشت بود. واضح است که او گفت: «برای رسیدن به اعداد پیش از همه‌گیری زمان کمی طول می‌کشد، اما این شروع است. این شروع است.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم