بدمینتون: لاکشیا سن وارد نیمه نهایی شد، سریکانث از اوپن آلمان تعظیم کرد


Muelheim An Der Ruhr (آلمان): لاکشیا سن دارنده مدال برنز قهرمانی جهان به نیمه نهایی راه یافت اما کیدامبی سریکانث، هموطن هندی خود، با شکست مستقیم مقابل ویکتور اکسلسن، قهرمان المپیک، از تورنمنت سوپر 300 اوپن آلمان در روز جمعه شکست خورد.

سن 20 ساله که اولین قهرمانی خود در مسابقات سوپر 500 را در مسابقات آزاد هند در ژانویه به دست آورده بود، به شکل پربار خود ادامه داد و در مسابقه ای کاملا هندی با امتیاز 21-15 21-16، HS Prannoy، بازیکن برتر 10 بازیکن برتر سابق خود را شکست داد. یک چهارم نهایی که 39 دقیقه به طول انجامید.

شماره 14 جهان در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات آزاد هند نیز پرانوی را که در حال حاضر در رده بیست و چهارم قرار دارد، شکست داده بود.

سن اکنون در مرحله نیمه نهایی روز شنبه با ویکتور اکسلسن، قهرمان سابق جهان، از دانمارک روبرو خواهد شد.

شماره 1 جهان، اکسلسن، مشتری سختی برای سریکانث بود که در 35 دقیقه با نتیجه 10-21 21-23 شکست خورد.

این ششمین شکست هندی در تروت در مقابل اکسلسن بود که او در گذشته سه بار شکست داده بود، از جمله در مسیر قهرمانی خود در اوپن دانمارک 2017 در اودنسه.

سریکانث که اولین رویداد خود را پس از بهبودی از COVID-19 انجام می داد و او را مجبور به ترک مسابقات اوپن هند کرد، در لحظات ابتدایی مسابقه در برابر اکسلسن بی اطلاع به نظر می رسید زیرا دانمارکی به برتری 17-4 رسید.

Srikanth چهار امتیاز در یورتمه سواری به دست آورد، قبل از اینکه با دو امتیاز بیشتر به رقم دو رقمی برسد، اما این کافی نبود که جلوی اکسلسن غارتگر را بگیرد تا بازی افتتاحیه را به جیب بزند.
Srikanth پس از تغییر دو تیم نمایش بهتری ارائه داد و 3-0 برتری را باز کرد اما در یک ضربه 4-4 شد.

این دو به مبارزه ادامه دادند و به 12-12 رسیدند. سپس Srikanth یک برتری سه امتیازی را به دست آورد تا آن را هدر دهد زیرا اکسلسن در لحظات پایانی جلو افتاد.

امیدهای هند اکنون بر شانه‌های جوان سن است که در دیدار دور دوم، آنتونی سینیسوکا گینتینگ، نفر چهارم اندونزیایی را با نتیجه 21-7 21-9 در روز پنجشنبه حیرت زده کرده بود و شتاب خود را در مرحله یک چهارم نهایی مقابل پرانوی به ارمغان آورد.

در مسیر بازگشت، پرانوی شروعی مثبت داشت و در همان اوایل 4-0 پیش افتاد، اما سن با نتیجه 10-10 از او جلو افتاد و بعد از این فاصله، جلو افتاد و در تساوی 1-0 جلو افتاد.

بازی دوم در ابتدا بسیار سخت بود زیرا این دو گردن و گردن را حرکت دادند و سن با برتری 11-10 در وقت استراحت پیش افتاد. اما، درست مانند بازی اول، Sen یک انفجار پنج امتیازی ایجاد کرد تا در نهایت مسابقه را به راحتی به پایان برساند.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم