این اشتباهات، عمر اجاق گاز خود را کم می‌کنیداگر می‌خواهید از اجاق گاز تا زمان ممکن استفاده کنید، اشتباهات خود را کنار بگذارید.

به گزارش ریدرز اگر مراقب لوازم خانگی نباشید پس از خرید پول خود را برای هزینه‌های تعمیر با این چند اشتباه کوچک نبود و مدام آن‌ها را تکرار کرد. حتی قابل اعتمادترین لوازم خانگی در بازار باید به درستی نگهداری تا در طولانی ترین مدت ممکن، قابل استفاده باشد. ادامه با موارد اشتباهی تا به حال انجام می‌دادیم آشنا می‌شویم.

. نخواندن دفترچه راهنما

شاید جالب باشد که بهتر است دفترچه راهنمای شما از جمله اجاق گاز خود را بخوانید. شاید با بیان: «این که دیگر کن و غذا را بپز!»، ولی وقتی دفترچه مختصر . نکاتی در سالم نگه داشتن دستگاه بسیار مفید هستند. می‌تواند حاوی نکات ویژه‌ای باشد که چگونه تمیز کردن و مراقبت صحیح باشند.

. مشعلها

اگر غذای سر می‌رود و روغن روی گاز می‌ریزد، علاوه بر ظاهر شیشه‌ای یا گاز، بهتر است مشعل‌ها را تمیز کنید. اگر متوجه شوید مشعلها را تمیز کنید، بعد از مدتی راه شعله‌ها مسدود می‌شود و شما را به خوبی برای گرم کردن و تنظیم کار نمی‌کند. این امر به طور بالقوه می‌تواند به گاز ناکار آمد و نقاط داغ احتمالی در تابه شود، اجاق گاز را یک دست در همه جای ظرف پخش نمی‌کند.

. را به موقع تمیز کنیم

اگر اجازه گرد و غبار یا مواد بر روی شیشه یا سطح بالای اجاق باقی بماند بعد از مدتی به ظاهر اصلی اجاق گاز می‌رساند. بهتر است نسبت به تمیز کردن به موقع اجاق گاز خود به خرج تا اجاق گاز از درجه زیبایی شناسی خود پایین نیاید. اگر این اشتباه را به صورت مکرر انجام دهد، ظاهر اجاق غیر قابل جبرانی می‌بیند.

. ریختن بیش از حد برای تمیز کردن

برای تمیز کردن اجاق الکتریکی یا گازی، بهتر است که روش خود را تغییر دهید. هرگز آب ریختن بر روی اجاق گاز ایده‌ی خوبی نبوده و جز خرابی به بار نیاورده است. بهتر است برای پاکسازی اجسام بر روی گاز از دستمال نمدار استفاده کنید. به این منظور که دیگر به آب روی اجاق علیه. در صورت تمیزکردن با دستمال نمدار، دیگر آب به درزهای اجاق (گازی) نمی‌رود تا زنگ بزند و از خراب اجاق‌های الکترونیکی نیز جلوگیری کند.

. از چاقو برای بردن جِرم

بهتر است برای بردن جرم‌ها یا غذایی‌هایی که روی سطح اجاق ریخته شوند و با حرارت سوختن از چاقو و اجسام فلزی استفاده نکنیم. علت افتادگی بر ظاهر اجاق می‌شود. برای از بین بردن جرم‌های سطح، می‌توان از سیلیکونی یا پلاستیکی همراه با مواد مخصوص (گاز پاک‌کن) استفاده کرد تا انعظاف پذیرفته شود و شیشه یا استیل را خراش ندهند.

. از سیم ظرفشویی برای شستن

بهتر است که الکترودهای جرقه‌ای اجاق گاز، بر اثر اجسام فرساینده خراب شوند و این یعنی از سیم ظرفشویی نه تنها به ظاهر اجاق آسیب می‌رسانند. به قطعات ظریف گازهای الکتریکی آسیب جدی وارد می کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم