انتقادی ۲۳۷ نماینده به رئیسینماینده جمهوری ادغام پارلمانی وزارتخانه‌ها تقلیل ساختار سازمانی این «مرکز» انتقاد کرده و آن را «نسنجیده» عنوان کردند.

گزارش ایسنا، متن کامل آن به شرح زیر است:

«حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر رئیسی

جمهوری اسلامی ایران

سلام و تحیت

همان‌حضرت و شرایطی که در حال حاضر از نظر فکری، گفتمانی و سیاسی با مشترک و با اصول میان دولت‌ها و مجلس ارتباط، تفاهم و دولت همه توان خود را برای رفع مشکلات و «ناخرسندهای دهه ۹۰» در کوتاه‌ترین زمان ممکن. به کار بگیرد.

تصميم‌گيري‌هاي اجرايي وزارتخانه‌ها به كاهش مسئوليت‌پذيري و كاهش ناتواني در انجام كار تكليف، منجر به نارضايتي مردم مي‌شود. حضرتعالی به خوبی واقفید که معاونت های موجود را به نمایندگان و ایجاد انسجام و میان مجلس و جهت مشکلات مردم از ماموریت های ذاتی معاونت ها معرفی می کند. یا ایجاد ساختار سازمانی جدید یک اقدام نسنجیده و شایبه تقابل با نمایندگان ملت را در پررنگ می‌نماید، علاقه‌مند به دولت سیزدهم دولت را که به تحرک دولت انقلابی کمک می‌کند، وادار به حذف سازمان‌های سازمانی می‌شود.

تجربه تلخ تقلیل جایگاه سازمانی معاون پارلمانی در یکی از دو وزارتخانه و بروز در ارتباط با نمایندگان مجلس با وزارتخانه‌ها است، به نحوی که امور مجلس را همتراز خود ندان و در پیگیری مکاتبات مردمی ارجاع از سوی نمایندگان در آن بسیار ضعیف عمل کرده است. باعث نارضایتی موکلین شده است.

علی هذا انتظار می‌رود دستور بفرمایید به منظور و همدلی بین دولت مجلس سرمایه بزرگی نظام باید به خوبی از آن استفاده شود. ضمن جلوگیری از سایر ادغام معاونت حقوقی نسبت به حفظ جایگاه معاونت حقوقی و امور مجلس در ساختار سازمانی تمام وزارتخانه‌ها، اقدام مقتضی به عمل آید.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم