اعتراضات کانادا به‌روزرسانی‌های زنده: طرح‌هایی برای اعتراض کامیون‌داران در ایالات متحده افزایش می‌یابد


ویدئو

کامیون‌های سنگین و وسایل نقلیه شخصی پل سفیر، شلوغ‌ترین راه ارتباطی کانادا به ایالات متحده، بین دیترویت و انتاریو را بسته‌اند.اعتباراعتبار…سارا رایس برای نیویورک تایمز

از آنجایی که اتاوا به دلیل نزدیک به دو هفته تظاهرات علیه اقدامات همه گیر فلج شده بود، تظاهرات به فراتر از کانادا ادامه یافت، با یک محاصره جاده ای جدید که به طور موقت شلوغ ترین گذرگاه مرزی کشور را قطع کرد و کاروان های کپی شده به نیوزیلند و استرالیا گسترش یافت، با برنامه هایی برای سومین بار. در ایالات متحده.

در حالی که کوچکتر از تظاهراتی است که هسته مرکزی اتاوا، پایتخت کانادا را درگیر کرده است، اما اعتراض جدید پل سفیر به دیترویت را هدف قرار می دهد. این پل پیوندی حیاتی برای صنعت خودروسازی است، که به جابجایی مداوم قطعات و اجزای آن در سراسر مرز متکی است تا کارخانه‌ها را در انتاریو و غرب میانه ایالات متحده حفظ کند.

کامیون های سنگین و خودروهای شخصی تردد به مقصد کانادا را مسدود کرده اند. صبح روز سه‌شنبه آژانس خدمات مرزی کانادا این پل را به‌عنوان “موقتا بسته” فهرست کرد. اما پلیس ویندزور در توییتر گفت که ترافیک دوباره به ایالات متحده نقل مکان کرد از طریق یک ورودی ثانویه به پل.

بیشتر کامیون‌ها در تظاهرات ویندزور با پرچم‌ها و پوسترهایی پوشانده شده بودند که دستورات واکسن و نخست‌وزیر جاستین ترودو را محکوم می‌کردند. آقای. ترودو خود پیامی برای معترضان در پایتخت ملی داشت که آنها را به تضعیف دموکراسی کانادا متهم کرد: “باید متوقف شود.”

در ایالات متحده، به نظر می رسد برنامه هایی برای تظاهرات کامیون داران مشابه تظاهرات در اتاوا، با کمک حامیان آنلاین، در حال افزایش است.

برایان بریس، یک کامیون دار که این تلاش آمریکایی را سازماندهی می کند، گفت که مسیر و زمان برگزاری تظاهرات، به منظور اعتراض به محدودیت های همه گیر در ایالات متحده، قرار بود عصر سه شنبه اعلام شود. با توجه به پیام‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، این مسیر ممکن است از ساکرامنتو، کالیفرنیا شروع شود و به واشنگتن، دی سی ختم شود، اما آقای. براس تا زمان اعلام رسمی از اظهار نظر در مورد جزئیات کاروان خودداری کرد.

مشخص نیست که اگر چنین کاروانی اتفاق بیفتد چقدر می تواند بزرگ باشد. اما فعالان ضد واکسن برنامه ریزی برای فروم های محبوب فیس بوک و تلگرام، اپلیکیشن پیام رسان را آغاز کرده اند.

ویدئو

رونوشت

رونوشت

“باید متوقف شود”: ترودو معترضان ضد واکسن در اتاوا را محکوم کرد

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، با سرکشی خواستار پایان دادن به اعتراضات در پایتخت کانادا شد، جایی که کامیون داران و گروه های ضد واکسن مرکز شهر را فلج کرده اند.

افراد در تلاشند تا اقتصاد، دموکراسی و زندگی روزمره هموطنان ما را محاصره کنند. باید متوقف شود. مردم اتاوا شایسته آزار و اذیت در محله های خود نیستند. آنها سزاوار این نیستند که با خشونت ذاتی یک سواستیکا که در گوشه ای از خیابان به اهتزاز در می آید، یا پرچم کنفدراسیون، یا توهین و تمسخر فقط به این دلیل که نقاب زده اند، مواجه شوند. کانادا این نیست – کانادایی ها هستند. این چیزی نیست که کانادایی‌ها در دو سال گذشته نشان دادند که پیوسته و پیوسته در کنار یکدیگر بودند. مردم اتاوا، در واقع، مردم در سراسر کشور، سزاوار این هستند که به ایمنی آنها احترام گذاشته شود و سزاوار این هستند که زندگی خود را پس بگیرند.

پخش کننده ویدیو در حال class=
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، با سرکشی خواستار پایان دادن به اعتراضات در پایتخت کانادا شد، جایی که کامیون داران و گروه های ضد واکسن مرکز شهر را فلج کرده اند.اعتباراعتبار…جاستین تانگ/ روزنامه کانادایی، از طریق آسوشیتدپرس

نخست وزیر دوشنبه شب در سخنرانی در مجلس عوام در اتاوا گفت که اعتراضات که در مخالفت با محدودیت های کووید-19 آغاز شد، ساکنان اتاوا را “در محله های خود” آزار می دهد.

او گفت که آنها “سعی می کنند اقتصاد، دموکراسی و زندگی روزمره هموطنان ما را محاصره کنند.”

آقای. ترودو در توییتر گفت صدها پلیس سواره سلطنتی کانادا برای حمایت از افسران پلیس اتاوا بسیج شده‌اند و قول داده‌اند که دولت و شهر کانادا “هر منابعی را که برای تحت کنترل گرفتن اوضاع لازم باشد” به کار خواهند گرفت. روز یکشنبه، مقامات اتاوا وضعیت فوق العاده اعلام کردند.

نخست‌وزیر در روز سه‌شنبه با مخالفت‌های جدیدی از درون صفوف حزب خود مواجه شد، زمانی که جوئل لایت‌باوند، یکی از اعضای لیبرال پارلمان کبک، علیه آقای دکتر صحبت کرد. ترودو با این بیماری همه گیر برخورد کرد و گفت که افرادی که نگران سیاست های دولت هستند “نگرانی های قانونی” دارند.

او گفت آقای ترودو نباید افرادی را که نگران محدودیت های همه گیر هستند، «اهریمنی» کند.

در روز سه‌شنبه در اتاوا، چند صد کامیون همچنان مرکز شهر را فلج می‌کردند، اما به نظر می‌رسید که بوق‌های بی‌وقفه روزهای گذشته کاهش یافته است. گزارش ها در رادیو محلی در اتاوا می گویند ساکنان توانستند برای اولین بار در حدود یک هفته بدون مزاحمت بخوابند. اما بسیاری از کسب و کارها در جریان اعتراضات تعطیل شده اند و ده ها میلیون دلار از دست داده اند.

تظاهرات در اتاوا در ماه ژانویه به عنوان کاروانی متشکل از رانندگان کامیون و معترضانی که با واکسیناسیون اجباری کامیون دارانی که از مرز ایالات متحده و کانادا می گذرند، سازماندهی شده بودند، آغاز شد. اما به اعتراضی علیه محدودیت های همه گیر به طور کلی و رهبری آقای آقای تبدیل شد. ترودو

تظاهرات اتاوا همچنین به شعاری برای گروه های قدرتمند راست افراطی و ضد واکسن در سراسر جهان تبدیل شده است.

چهره‌های برجسته راست افراطی در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، استرالیا و آلمان، اعتراضات را ستایش کرده‌اند و تصاویر و استدلال‌ها را حتی بیشتر منتشر کرده‌اند. برخی از جمله در ایالات متحده می خواهند اعتراضات را تکرار کنند.

اهداکنندگان میلیون ها دلار برای معترضان کانادایی در کمپین های آنلاین کمک کرده اند.

اکنون، اعتراضات زنجیره تامین صنعتی با پیوندهای عمیق بین کانادا و ایالات متحده را تهدید می کند.

فلاویو ولپ، رئیس انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو، یک گروه تجاری کانادایی، گفت که روزانه حدود 300 میلیون دلار کالا از روی پل عبور می کند که حدود 100 میلیون دلار آن مربوط به صنعت خودرو است. او گفت که بیشتر کارخانه‌های مونتاژ قطعات کافی برای تولید یک روزه دارند که در صورت بروز اختلال طولانی‌مدت مرز، احتمال تعدیل نیرو را افزایش می‌دهد.

او گفت: «این ایده که گروهی تحت حرفه حمل‌ونقل مخفی شده‌اند، اگرچه از سوی انجمن‌های حمل‌ونقل حمایت نمی‌شود، اما مرگ مغزی است.

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، محاصره پل را محکوم کرد روز سه شنبه، با اشاره به اینکه توسط بسیاری از کارکنان مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

مقامات در دیترویت ترافیک عازم کانادا را به یک گذرگاه مرزی حدود دو ساعت دورتر در پورت هورون، میشیگان و سارنیا، انتاریو هدایت می کنند. یکی دیگر از کاروان های اعتراضی کانادایی روز یکشنبه بزرگراه منتهی به آن پل را بست و ترافیک مرزی را کند کرد.

محاصره مرز بین استان غربی آلبرتا و مونتانا که از ژانویه آغاز شد. 29 به کندی ادامه می دهد و گاهی اوقات مرز را در شهر Coutts می بندد.
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم